Без розова и црвена боја: 6 необични модни комбинации за Денот на вљубените

Без розова и црвена боја: 6 необични модни комбинации за Денот на вљубените

Не сите ја сакаат розовата или црвената боја. Постојат девојки кои никогаш не ги носат овие бои, бидејќи едноставно не одговараат на нивниот стил. Од друга страна пак, постојат и оние кои ги сакаат овие бои, но не сакаат да ја почитуваат „традицијата“ за Денот на вљубените, кој сите парови, помалку или повеќе, сакаат да го одбележат на некој начин. Ако се пронаоѓате во некоја од овие две групи, тогаш е време да се одлучите што ќе облечете. Побрзајте, времето истекува!


0-bez-rozova-i-crvena-boja-6-modni-kombinacii-za-denot-na-vljubenite-koi-ne-se-stereotipni-www.kafepauza.mk_

1. Ништо не му недостига на црниот фустан, без разлика дали изгледа лежерно или елегантно. Црната секогаш убаво прилега, ја истакнува фигурата на најдобар начин, а и кога е некоја посвечена прослава во прашање таа е секогаш добар избор.

1-bez-rozova-i-crvena-boja-6-modni-kombinacii-za-denot-na-vljubenite-koi-ne-se-stereotipni-www.kafepauza.mk_ 2-bez-rozova-i-crvena-boja-6-modni-kombinacii-za-denot-na-vljubenite-koi-ne-se-stereotipni-www.kafepauza.mk_

На следната страница погледнете ги останатите модни комбинации кои ќе ви дадат оригинален и уникатен изглед на Денот на вљубените.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар