Како да изгледате секси и на минусни температури?

Автор: Зорица Тодорова

Тешко е да изгледате привлечно кога од глава до пети сте покриени со слоеви и носите гломазен капут. Но со овие паметни потези, ќе го избегнете ефектот на „мумија“, а вашиот стил на облекување ќе остане запазен.

Olivia Palermo leaving a breakfast at the Crosby Hotel, New York, America - 11 Jan 2012

Избалансирајте го големиот волумен

Мега големите шалови се вистински тренд оваа зима. Неутрализирајте ја нивната големина со кожно палто и тесни фармерки.

1-kako-da-izgledate-seksi-i-na-minusni-temperaturi-kafepauza.mk

Вметнете топол зимски детаљ

Во потоплите денови не мора да носите палто, облечете дебела ролка во црна боја која ќе ја искомбинирате со полукожен-полукрзнен елек и имате одлична алтернатива за здодевниот капут.

2-kako-da-izgledate-seksi-i-na-minusni-temperaturi-kafepauza.mk

Преобразете ги вашите нозе

Раскинете им на чизмите за снег без облик – прават да изгледате уште пониски. Освен доколку не се наоѓате во снежна виулица, облечете пар високи кожни чизми кои ги издолжуваат вашите нозе.

3-kako-da-izgledate-seksi-i-na-minusni-temperaturi-kafepauza.mk

Истакнете ја половината

Дури и во дебело зимско палто повторно можете да ја истакнете вашата половина во облик на песочен часовник – едноставно ставете тенок ремен во свежа боја.

4-kako-da-izgledate-seksi-i-na-minusni-temperaturi-kafepauza.mk

Додадете рокерски акцент

Имаме само три збора: ракавици без прсти. Нивниот непослушен, разигран изглед ќе му внесе свежина на вашиот стил многу подобро од обичните плетени ракавици.

5-kako-da-izgledate-seksi-i-na-minusni-temperaturi-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар