10 предлози за совршен новогодишен подарок за жена

Автор: Марија П.

Се наближуваат новогодишните и божиќните празници, а вие сè уште не сте купиле подарок за најблиските? Погледнете неколку предлози со кои сигурно ќе измамите насмевка и задоволство на нивните лица, а вашиот гест ќе ги стопли за време на студените денови.

10 предлози за совршен новогодишен подарок

1. Салонки на висока потпетица – Секоја девојка сонува за ваков подарок. Одлични за време на најлудата ноќ.

10 предлози за совршен новогодишен подарок

2. Ракавици – Со весел дезен, никого нема да остават рамнодушен. Плус, ќе им ги стоплите рацете.

10 предлози за совршен новогодишен подарок

3. Пар чорапи – Шарени и штосни, можат да се подарат на пријател или на близок роднина.

10 предлози за совршен новогодишен подарок

4. Комплет долна облека – Изненадете ја вашата сакана со прекрасен комплет. Ќе ви биде благодарна.

5. Паричник – Не заборавете да ставите некој денар внатре. 🙂

10 предлози за совршен новогодишен подарок

6. Торба за викенд – Доволно голема за да ги спакувате најбитните работи за да заминете на новогодишна забава надвор од градот.

10 предлози за совршен новогодишен подарок

7. Џемперче – Интересен дизајн. Впечатлива боја.

10 предлози за совршен новогодишен подарок

8. Миризлива свеќа – За долгите зимски ноќи… Предлагаме со мирис на цимет и ванила.

10 предлози за совршен новогодишен подарок

9. Сет: гел за туширање и лосион за тело – убаво спакувани…

10 предлози за совршен новогодишен подарок

или… пенлива купка која се раствора во вода – ќе создаде пена, а на кожата ќе остави блескав траг.

10 предлози за совршен новогодишен подарок

10. Книга – Колку повеќе страници, толку подолго задоволство.

10 предлози за совршен новогодишен подарок


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. БуљаФчо =) Reply

    http://www.internet-ink.co.uk/media/images/product_category/iso-8-set.JPG јас ги сакам овие за нова година ! 😀

Остави коментар