Елегантни женски ракавици за во зима

Автор: Ивана Грујоска

Можеби сме шармирани од нивниот стар холивудски сјај или пак можеби тие се само уште еден дел од многуте модни примери што само чекаат да бидат повторно откриени, сепак едно нешто е и повеќе од јасно: во најстудените денови, има нешто што прави да се чувствувате многу пријатно кога ќе ги лизнете рацете низ еден добар пар женствени ракавици. Елегантни женски ракавици за во зимаЕлегантни женски ракавици за во зимаЕлегантни женски ракавици за во зимаИ за волја на вистината, има нешто подеднакво гламурозно во извлекувањето на истите, прст по прст, кога веќе сте пристигнале на вашата дестинација. Елегантни женски ракавици за во зима

Во сезона кога практично секој дел од телото е комплетиран до точка на чиста гломазност, овие ултраженствени опции во кожа или кашмир и акцентирани со детали од крзно и нитни, се одличен избор ако сакате малку да го обновите вашиот имиџ. Елегантни женски ракавици за во зимаТие се безвременски, погодни за носење, и не се само за покажување: тие ќе ви ги држат рацете топли се додека не се врати пролетта.Елегантни женски ракавици за во зимаЕлегантни женски ракавици за во зимаЕлегантни женски ракавици за во зимаЕлегантни женски ракавици за во зимаЕлегантни женски ракавици за во зимаЕлегантни женски ракавици за во зимаЕлегантни женски ракавици за во зимаЕлегантни женски ракавици за во зима

Елегантни женски ракавици за во зима


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Ane Reply

    За мене оние со крзненце 🙂

    • Маја Reply

      Најгрдите. 😀

Остави коментар