Направете сами: Топли ракавици кои нема да ве спречуваат да го користите вашиот смартфон

Подарокот кој сте го направиле сами е секогаш подобар од оној за кој сте платиле. Тој има многу поголемо значење. За да ви помогнеме во оваа задача, решивме да го споделиме со вас ова одлично видео кое ќе ви покаже како да го направите совршениот зимски подарок за сопствениците на смартфони.

Направете сами: Топли ракавици кои нема да ве спречуваат да го користите вашиот смартфон

Единствениот проблем со кој се соочуваме за време на студените денови е недостатокот на одговор од екраните на нашите уреди додека носиме ракавици. Но, со помош на овој едноставен трик, вие ќе можете без прекин да го користите вашиот смартфон додека истовремено прстите ви се на топло. Сè што ви е потребно се дебели ракавици и метален конец. Погледнете го видеото за подетално упатство.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар