ТВ серија: Скорпион (Scorpion)

ТВ серија базирана на животот на генијот Волтер Обрајан...

Поучна приказна: Одговорот се наоѓа во твоите раце

Приказна за мудроста и измамата. Мудроста е онаа која доаѓа со текот на времето, а измамата кон некој е измама и кон себе.
Датум: 25 дек 2014

Банана тест: Дефинирајте ја вашата личност за 1 минута

Кога ќе го одговарате прашањето кое следува, бидете многу концентрирани бидејќи одговорот ја одразува вашата личност. Размислувајте внимателно.
Датум: 25 дек 2014
, Автор:

Случки од Итна помош: Што сè луѓето пикаат во себе за сексуално да се задоволат?

Докторите кои работат во итните одделенија се имаат изнагледано сè и сешто. Помеѓу останатото, нив им доаѓаат и луѓе кои имаат разни секојдневни ствари заглавени во нивните тела.
Датум: 25 дек 2014
, Автор:

5 нешта за кои на крајот од денот никогаш не треба да жалите

Дали кога легнувате да спиете се чувствувате исполнето и смирено знаејќи дека денес сте направиле еден чекор понапред кон она што е важно во вашиот живот или пак, повторно жалите за нешто што не сте направиле?

3 типа мажи – Лош, пристоен и неверојатен во 13 различи ситуации

Се прашувате дали сте во врска со лошо момче и треба да избегате од него, со пристоен, кој заслужува да му дадете шанса или пак со неверојатниот со кој можете да се замислите до крајот на својот живот?
Датум: 25 дек 2014
, Автор:

Поучни совети: Како да бидете и да останете убави?

Овие совети се од безвремената Одри Хепберн. Што кажала таа на оваа тема, жената која е симбол за скромна, драга и шармантна личност, која можела на вистински начин да ги сака луѓето?!

Направете верверичка од обична ракавица

Кога веќе сте загубиле некоја ракавица, размислете повторно пред да ја фрлите другата: од неа може да направите прекрасна играчка која би била совршен новогодишен подарок за некој од вашите најмили најмали. :)
Датум: 25 дек 2014
, Автор:

11 навики кои им штетат на вашите очи

Во овој динамичен свет кој нѐ опкружува едноставно не постои можност да не ги оптоваруваме очите: компјутери на работа, кога сме излезени телефоните ни се постојано во рака, носење леќи...
Датум: 25 дек 2014
, Автор:

11 знаци дека 30-тите години од вашиот живот ќе бидат одлични!

Дали сте на прагот на вашите 30-ти? Време е да ја почнете новата декада од вашиот живот полни со позитивна енергија...
Датум: 25 дек 2014
, Автор:

Зошто треба да простите?

„Простете им на другите, не затоа што заслужуваат прошка, туку затоа што вие заслужувате мир.“
Датум: 25 дек 2014
, Автор:

10 знаци дека сте апсолутен Јарец во хороскоп

Луѓето кои се родени во знакот кој ги означува почетокот и крајот на годината ќе ги разберат овие 10 работи.
Датум: 25 дек 2014
12