10 работи што треба да ги знаете пред да се вљубите во професор или професорка

Професорите се одличен избор ако барате сериозна врска или животен партнер.

Браво професоре! Бебе почнува да плаче за време на предавање, професорот реагира на најдобриот можен начин

Професорот Сидни Енглберг не се збунил кога едно бебе почнало да плаче чија мајка ги посетува неговите предавања.
Датум: 14 мај 2015
, Автор:

Професор на необичен начин ги научил своите ученици на една важна животна лекција за привилегијата

Еден професор во средно училиште сакал да сподели важна животна лекција со неговите студенти. Но, тој сметал дека монотоното предавање нема да биде слушнато, па токму затоа испланирал интерактивна вежба.

18 нешта кои ги криеме од нашите професори, а тие сепак ги знаат

Сме пробале да скриеме многу нешта од нашите професори, од тоа кога навистина ни се оди во тоалет, до тоа кога имаме лош ден. Но тие како магично да знаат...

Книга: „Последната приказна“ – Ели Г. Радеска

Трогателна приказна за едно друго време, за една силна жена и уште посилна љубов...

Корисни информации за левата и десната страна на мозокот – која страна ја користите вие и како тоа се одразува на вас?

Ајде подетално да ги анализираме оние кои ја употребуваат левата и оние кои ја употребуваат десната хемисфера, како и сите оние нешта кои влијаат на нив.
Датум: 08 мај 2014
, Автор:

Животот како шолја кафе

Група поранешни студенти, веќе сите докажани во својата кариера, се договориле да одат да го посетат нивниот стар професор од универзитетот...
Датум: 27 феб 2013
, Автор:

Поучна приказна: Чаша вода

Што ќе се случи доколку ја држите чашата во воздух подолго време?

Кои професии пијат најмногу кафе?

Погледнете дали сте дел од оние групи кои конзумираат најмногу кафе во текот на работното време...

Кој го испратил првото смајли преку интернет?

Професор Скот Фалман, кој е научник на универзитетот „Carnegie Mellon“, е човекот кој го измислил првото смајли, кое го испратил во една имејл порака, на 19 септември 1982 година. Или можеби не е тој? :)

Професори танцуваат позади ученици

Додека учениците одговарале од срце на прашањата кои им биле поставувани, професорите позади нив тајно се препуштале на лудо танцување.

Како до високи резултати на испитите?

Краток водич за организација на вашето учење една недела пред полагање, кој доколку целосно го почитувате ќе ви донесе високи резултати на испитите.
12