Професори танцуваат позади ученици

Професори танцуваат позади ученици

Учениците од училиштето Аби Кели Фостер биле замолени да учествуваат во видео интервју. Но, тие тие не знаеле дека професорите им подготвувале добро испланирана шега. Додека учениците одговарале од срце на прашањата кои им биле поставувани, професорите позади нив тајно се препуштале на лудо танцување.Професори танцуваат позади ученици

Имате некој доволно откачен професор од вашето училиште кој би ù се препуштил на ваква несекојдневна забава пред камера?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар