19 февруари 2015 | Кафе пауза

Едноставен тест кој ќе ви помогне да утврдите какво е вашето ниво на стрес

Eден од најчестите причинители на модерното време – стресот, може да се покаже на само едно влакно од вашата коса.
Датум: 19 фев 2015
, Автор:

Фотограф ја направил најслатката фотосесија со верверички

Талентираниот руски фотограф Вадим Трунов и порано имал блиски средби со верверички, но на неговите фотографии првпат можеме да видиме како овие животни си играат и меѓусебно се фотографираат.
Датум: 19 фев 2015
, Автор:

Како да направите гумени бонбони со вкус на Кока-кола?

Нема кој не сака гумени бонбони, а овој рецепт е за сите на кои омилени им се оние во облик на мали шишенца Кока-кола со соодветниот препознатлив вкус.
Датум: 19 фев 2015
, Автор:

15 проблеми на луѓето со лошо држење на телото

На луѓето со лошо држење на телото не им е лесно. Ова се само дел од проблемите со кои се соочуваат.

Девојки, ова се 10 причини да не носите гаќички

Да носите гаќички или да не носите гаќички? Тоа е прашањето кое Шекспир требало да го постави, бидејќи на тој начин би ги поштедил жените од долгогодишни дебати на оваа тема.

Додека бил пијан го прашал другар му преку СМС: „Што е животот?“ Ова е неговиот неверојатно длабок одговор

Другар му сериозно си ја сфатил работата и дал сè од себе да даде издржан и длабок одговор.

7 трикови кои ќе ви го олеснат животот на Фејсбук

Сигурно има нешто на Фејсбук кое многу ве нервира, но не мора да се откажувате од социјалната мрежа само заради тоа.

ТВ серија: Штотуку доселени (Fresh off the Boat)

ТВ серија базирана според вистинска приказна за животот во Америка на една фамилија од Кина...

6 најчести грешки кои ги прават луѓето кои се во врска

Сите парови имаат свои проблеми кои, поединечно гледано се различни. Но дури и покрај тоа што самата тема на расправија е различна, старите имаат поговорка дека сите врски се исти.

10 типови родители кои сите сакаме да ги мразиме

Кога некои луѓе стануваат родители добиваат нешто кое ги прави одбивни за другите.

Претераното спиење може да доведе до голем број ризици за вашето здравје

Колку и да ви звучи невозможно, може да се претера и со сонот.
12