Фотограф ја направил најслатката фотосесија со верверички

Талентираниот руски фотограф Вадим Трунов и порано имал блиски средби со верверички, но на неговите фотографии првпат можеме да видиме како овие животни си играат и меѓусебно се фотографираат.

1-fotograf-ja-napravil-najslatkata-fotosesija-so-ververichki-kafepauza.mk

Фотографот неодамна објави фотографии од верверички кои изгледаат како да градат снешко или како да играат одбојка со ореви. Всушност, вистината е поинаква. Зима е, верверичките се многу гладни и сакаат храна. На фотографиите со шишарките и оревот, тие се борат за зимска храна која очигледно фотографот им ја оставил за да може да ги фотографира.

2-fotograf-ja-napravil-najslatkata-fotosesija-so-ververichki-kafepauza.mk

Трунов прави одлични фотографии од природата и дивиот свет, без разлика дали во зима или во лето. Погледнете ги неговите макро фотографии.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар