продавница | Кафе пауза

7-годишно девојче започнало свој бизнис со стари шишиња што ги собира секојдневно

Бести Лојд е само 7 години, а веќе има свој бизнис. Таа собира стари шишиња, а потоа ги продава во нејзината продавница во градината на нејзините родители.

Ако вашата желба сè уште не е исполнета, тоа значи дека сè уште не е „платена“

Оваа симболична приказна за продавницата за исполнување желби нека ве потсети дека колку вложуваме толку и добиваме во животот.

Прекрасна продавница за велосипеди

Прекрасната продавница за велосипеди „Pave“ се наоѓа во Барселона, Шпанија и е дизајнирана од страна на Јоан Сандовал.

Само уште едно пиво

Кој во животот барем еднаш испил повеќе отколку што требало, дефинитивно знае што е проблемот со балансот на човекот во ова видео...

Глушецот со големи уши

Ова е кратка анимирана приказна за глушецот Сникерс кој секојдневно чека некој да влезе во продавницата за миленичиња и да го одбере токму него. Па секој има право на среќен дом :)
Датум: 01 дек 2012
, Автор:

Галеб ограбува продавница

Верувале или не, но овој галеб тивко и незабележливо си влегува во продавница и успева да изврши грабеж без никој да го види...

Нов лик на најпознатите кафе-продавници „Старбакс“

Најновата кафе-продавница на светски познатиот бренд „Старбакс“ се наоѓа во Амстердам и е само прва од низата од овој тип, кои во блиска иднина ќе се појават секаде низ Европа.

Слаткарница како од цртаните филмови

„Candy Room“ е официјално отворена при крајот на минатата година, а е направена врз база на идејата, дека во секој од нас сè уште се наоѓа палаво дете.

3Д скенер кои ги одбира идеалните фармерки за вашето тело

Замислете ситуација во која одма ќе знаете кои фармерки би биле идеални за вас, без да талкате цел ден по продавници...

Првиот виртуелен супермаркет во светот

Можете ли да си замислите како влегувате во супермаркет и притоа не гледате ниту еден продукт на полиците? Епа токму ова им се случува на Јужнокорејците кога пазарат во нивната нова виртуелна продавница...

Најдобрите апликации за Google Chrome

Од продавницата на Google Chrome корисниците можат да преземаат апликации и екстензии за поголема продуктивност, за подобрување на нивното и онака позитивно искуство со Chrome, но и да заиграат некоја игра...
Датум: 30 јун 2011
, Автор:

Како е изграден светскиот бренд „Starbucks“?

Корпорацијата „Starbucks“ денеска претставува еден од најдобрите интернационални брендови, која заклучно со 2010 година, вбројува 17.009 продавници...
12