Слаткарница како од цртаните филмови

Следен пат кога ќе појдете во Мелбурн, Австралија, не заборавајте да поминете во оваа неверојатна слаткарница. „Candy Room“ е официјално отворена при крајот на минатата година, а е направена врз база на идејата, дека во секој од нас сè уште се наоѓа палаво дете. Концептот е направен од страна на компанијата „Red Design Group“. Тие најпрво нашле мал простор од 42 метри квадратни, го обоиле со бела боја, а потоа со црна цртале по ѕидовите. Така тие преку цртежи направиле продавницата за слатки да зрачи со позитивна домашна атмосфера.Слаткарница како од цртаните филмовиСопствениците на оваа куќа на слатки, Кристина Велардо и Леони Швецер, сакале нивната продавница да биде посебна. Тие имале желба секој купувач кој ќе дојде да доживее ново искуство. Па така, кога луѓето влегуваат во продавницата се чувствуваат како да влегле во сладок свет од цртаните филмови.Слаткарница како од цртаните филмовиСлаткарница како од цртаните филмовиСлаткарница како од цртаните филмовиСлаткарница како од цртаните филмовиСлаткарница како од цртаните филмовиСлаткарница како од цртаните филмови

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. 050505 Reply

    Ејј прејака ее! :)))

Остави коментар