Иновативни светлечки фотографии

Погледнете ги овие прекрасни светлечки фотографии направени од уметникот Метју Брајан Харт, кој ја користи светлината надвор од нејзината вообичаена намена. На овие фотографии, светлината е искористена на многу креативен начин со цел да се создаде една интересна целина.

Харт поставува сценарија од животот и потоа фотографира домашни, но и чудни ситуации за кои пак, најчесто употребува зелена, црвена и жолта светлина. За овие прецизно изработени фотографии користени се само извори на светлина и некои дополнителни елементи.

Фотографиите се работат во темна просторија. Цртежот се фотографира (креира) сè додека е отворена блендата. За изработка на една  фотографија потребни се од 6 до 17 минути, а за да се завршат некои  од нив, направени се стотина различни фотографски експозиции, од кои потоа се прави поврзување во една фотографија.

Мора да признаеме, ова е неверојатно дело кое буквално може да ви ја осветли собата 🙂Иновативни светлечки фотографииИновативни светлечки фотографииИновативни светлечки фотографииИновативни светлечки фотографииИновативни светлечки фотографииИновативни светлечки фотографииИновативни светлечки фотографииИновативни светлечки фотографииИновативни светлечки фотографииИновативни светлечки фотографии
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар