07 август 2020 | Кафе пауза

Најубавите и најромантичните цветни фустани за ова лето

Ако сакате топло време и цветен принт, ќе ги обожавате овие фустани. Во мода се сите модели на цветни фустани, со разни должини и текстури.

5 добри причини зошто треба да јадете семки од лубеница

Можеби не сте навикнати да ги јадете семките од лубеница, но нивната хранлива вредност ќе ве убеди да ја промените таа практика.

3 причини зошто никогаш не треба да ги решавате туѓите проблеми

Во ред е да помогнете некому ако се најде во неволја, но не мора да ги решавате туѓите проблеми затоа што на крајот тоа ќе ви наштети вам.

Со каков партнер си одговарате најмногу според редоследот на раѓање?

Многу врски не успеваат или успеваат врз основа на редоследот на раѓање на двајцата партнери. Според тој редослед, некои парови се покомпатибилни од другите.

Како да знаете дали сте во врска со незрел маж, врз основа на неговиот хороскопски знак?

Сигурно познавате некој маж што одбива да порасне. Неговото детско однесување може да биде прилично шармантно, но и исклучително фрустрирачко.

7-годишно девојче започнало свој бизнис со стари шишиња што ги собира секојдневно

Бести Лојд е само 7 години, а веќе има свој бизнис. Таа собира стари шишиња, а потоа ги продава во нејзината продавница во градината на нејзините родители.

Рецепт со кафе: Леден десерт за секој дел од денот

Ако барате брз и вкусен леден десерт, има многу десерти кои можат да се направат со малку состојки. Таков е и овој леден рецепт со кафе!

Куркумин, јаболков оцет и други природни лекови за псоријаза

Според некои истражувачи, псоријазата треба да се смета за сериозна болест која влијае на целиот квалитет на животот на еден човек.