26 декември 2019 | Кафе пауза

Ако вашата желба сè уште не е исполнета, тоа значи дека сè уште не е „платена“

Оваа симболична приказна за продавницата за исполнување желби нека ве потсети дека колку вложуваме толку и добиваме во животот.

4 знаци дека вашиот поранешен партнер ви е сè уште лут, затоа дајте му простор и време

Крајот на врската може да предизвика збунетост, тага и незадоволство, но и двајцата партнери имаат право на чувствата што ги доживуваат.

Фотографии што ќе ги задоволат сите перфекционисти

Овие обични работи што ги гледате во секојдневниот живот можат да бидат толку визуелно пријатни што ќе ви предизвикаат чудно чувство или морници.

Рецепт на денот: Пита со павлака и сирење

Погледнете го овој рецепт како да направите пита со павлака и сирење без кора што ќе ве освои со својот фантастичен вкус.

Ним им нема рамни! Хороскопски знаци кои најмногу ги обзема божиќниот дух

Божиќ е омилениот празник на сите нас. Сепак, некои луѓе уживаат во празничната атмосфера уште од почетокот на декември.

На овие хороскопски знаци интимноста не им е на прво место

Дали ќе уживате во креветот секој ден или не, колку се важни за вас „оние работи“ во животот и дали сакате жешки игри, зависи од вашиот хороскопски знак.

Како настанало сè: 10 занимливости кои ќе ви ги откријат сите тајни за Божиќ

Божиќ е еден од најголемите празници насекаде во светот. Но, дали некогаш сте се запрашале како сето тоа се случило?

Изберете елка и дознајте кога ќе ја сретнете вашата љубов

Изберете ја елката што најмногу ви се допаѓа и дознајте кога и каква љубов ве очекува.

Дали треба да се загрижите кога вашето бебе ќе падне од креветот?

Во оваа ситуација, најважно е да останете смирени, а во продолжение прочитајте кој знак покажува дека треба да посетите лекар.

Која божиќна храна е опасна за кучиња и мачки?

Ако сакате да му приредите вкусно изненадување на членот на семејството со четири нозе - купете му посебна храна и посветете му повеќе време.

Дрогериите dm донираа новогодишни пакетчиња за деца од Тетово, Битола и Скопје

Дрогериите dm и годинава традиционално организираа новогодишен караван под мотото „ЗАЕДНО едни за други“ во чии рамки им подарија пакетчиња на деца од три институции во Тетово, Битола и Скопје.
Датум: 26 дек 2019
, Автор: