Изберете елка и дознајте кога ќе ја сретнете вашата љубов

Изберете елка и дознајте кога ќе ја сретнете вашата љубов

Изберете ја елката што најмногу ви се допаѓа и дознајте кога и каква љубов ве очекува.

Изберете елка и дознајте кога ќе ја сретнете вашата љубов

1. Првата елка обично ја избираат луѓе кои се емотивни, прекрасни и желни за љубов. Па, празниците се вистинското време за да ја сретнете вашата сродна душа. Вашата нова љубов ќе ја сретнете на новогодишната прослава и ќе бидете многу среќни со таа личност.

Во наредната година ве очекуваат прекрасни моменти. Ќе имате прекрасна и долга врска, полна со љубов и со страст. Сите ќе гледаат во вас како на пар што излегол од бајките.

2. Вие сте исклучително самоуверена и искрена личност. Не сакате лаги, лажни ветувања и луѓе што изневеруваат. Поради овие карактеристики, тешко ви е да изберете партнер, а уште потешко ви е да го пуштите во своето срце. Околу себе имате изградено високи ѕидови и не дозволувате никој да ви пријде, плашејќи се дека некој повторно ќе ви го скрши срцето. Не размислувајте многу за минатото бидејќи тоа не ви дозволува да најдете среќа во иднината. Отворете ги вратите на вашето срце и дозволете љубовта да затропа на тие врати и да ви донесе среќа.

Во ова празнично време, вашата љубов ќе ја најдете на некое место каде што го храните мозокот. Тоа може да биде библиотека, состанок на интелигентни луѓе, дискусии, манифестации… Вашата сродна душа ќе биде многу интелигентна и мудра личност, така што ќе умее да го разбере вашиот карактер. Партнерот ќе ве прифати и ќе се заљуби во сите ваши доблести и недостатоци.

3. Вие сте емотивна и премногу кревка личност. Вашето срце е направено од памук, меко и нежно. Личност како вас ретко се раѓа, вие изгледате како да сте паднале од небото и единственото нешто што ви недостасува се крилја за да бидете ангел. Без оглед на тоа колку пати сте биле повредени, имате толку развиени емоции што дури и во најлошата состојба гледате нешто добро. Не дозволувајте им на луѓето да ве повредуваат. Сфатете дека никој не заслужува да плачете по него, а оној што го заслужува тоа, никогаш нема да ве расплаче. Лесно ги надминувате сите тешки ситуации затоа што поседувате огромна сила и љубов.

Вашата сродна душа ќе ја сретнете меѓу пријателите. Поради вашиот отворен ум и вашето срце, ќе знаете дека тоа е личност која ќе ве направи среќни. Во вашиот живот ќе влезе личност со која имате слични размислувања и со топла и нежна душа како вашата. Годината што претстои ќе биде среќна за двајцата. Моментите што ќе ги поминете заедно ќе бидат како оние што ги читате во бајките за принцовите и принцезите.

Изберете го подарок што најмногу ве привлекува, а тој ќе ви открие што ве очекува во следниот период.

Изберете подарок и откријте што ве чека во периодот што доаѓа

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар