Глушецот со големи уши

Секој треба да си ја најде својата сродна душа, па дури и глушецот со големи уши. Ова е кратка анимирана приказна за глушецот Сникерс кој секојдневно чека некој да влезе во продавницата за миленичиња и да го одбере токму него за да го однесе во неговиот нов дом.

Глушецот со големи уши

Дело е на Ваутер Бонгертс, ака Воли, кој го изработил овој краток анимиран филм како дипломска работа на академијата за медиуми и дизајн во Генк, Белгија.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Wouter Reply

  Thanks for the share! 🙂
  Wouter

 2. Wouter Reply

  Thanks for the share! 🙂
  Greets from Belgium.
  Wouter

Остави коментар