19 октомври 2011 | Кафе пауза

Вага и јарец – пријателска комбинација

Aко вие двајца планирате да одите заедно на пикник, јарецот е вистинскиот човек за организирање на храната и пијалаците, а вагата треба да се погрижи за избор на локацијата, датумот и часот на заминување.
Датум: 19 окт 2011
, Автор:

Кружни портрети нацртани без подигање на пенкалото

Портретите на Хуи Чонг Чан се нацртани во концентрични кругови кои почнуваат да се шират од центарот...

Девојките прескокнуваат оброци за да пијат алкохол и притоа да не се здебелат

„Пијанорексичен“ е некој кој прескокнува оброци за да може да пие многу алкохол, без да накачи килограми.

Неверојатна музичка изведба: прекрасен глас, чело и битбокс

Најголем хит на Антониет Коста е песната „Void of a Legend“, во изведба со виолончелистот Кевин „K. O.“ Олусола.

3Д скенер кои ги одбира идеалните фармерки за вашето тело

Замислете ситуација во која одма ќе знаете кои фармерки би биле идеални за вас, без да талкате цел ден по продавници...