Нов лик на најпознатите кафе продавници „Старбакс“

Нов лик на најпознатите кафе-продавници „Старбакс“

Најновата кафе-продавница на светски познатиот бренд „Старбакс“ се наоѓа во Амстердам и е само прва од низата од овој тип, кои во блиска иднина ќе се појават секаде низ Европа. Оваа продавница е направена на повеќе нивоа и е изработена од природни материјали, како што е холандскиот даб.Нов лик на најпознатите кафе продавници „Старбакс“Нов лик на најпознатите кафе продавници „Старбакс“Уникатниот таван е направен од дрвени блокови со различна големина кои придонесуваат да се добие оваа домашна атмосфера. Новиот дизајн додава еден модерен и рустичен „спин“ на овој синџир кафе-продавници, кои својот лик го немаа променето многу години.Нов лик на најпознатите кафе продавници „СтарбаксНов лик на најпознатите кафе продавници „Старбакс“Нов лик на најпознатите кафе продавници „Старбакс“Нов лик на најпознатите кафе продавници „Старбакс“Нов лик на најпознатите кафе продавници „Старбакс“Нов лик на најпознатите кафе продавници „Старбакс“Нов лик на најпознатите кафе продавници „Старбакс“Нов лик на најпознатите кафе продавници „Старбакс“


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. M Reply

    Убаво 😀

Остави коментар