прасе | Кафе пауза

Погледнете ги овие прекрасни фотографии со розови лалиња и малечко слатко прасе

Фотографката Шантал Леваск (Chantal Levesque) обожува да фотографира животни во природа.

Нацртајте прасе и дознајте повеќе за вашиот карактер

Дали сте подготвени да научите важни работи за вашите карактерни особини?

Погледнете го ова неодоливо прасенце кое мисли дека е кутре

Осумгодишното прасенце Олив е убедено дека е исто како останатите кутриња од екипата.

Мислеле дека посвојуваат мини-прасе, но по 2 години и 300 кг сфатиле дека чуваат свиња во целосна големина

Не е едноставно да се чува свиња и не секој би можел да успее во тоа, па погледнете како тие се снаоѓаат со ова слатко животно во нивниот дом...

Животни со прекрасни и величествени крзна

Погледнете ја оваа галерија од слики на животни со прекрасни крзна на кои би им позавиделе.
Датум: 06 ное 2014
, Автор:

Запознајте ја Вирџинија, прасето кое мисли дека е куче

Според нејзиниот сопственик, таа воопшто не сфаќа дека не е куче.

Топлата приказна за неодоливото прасенце на тркала ќе ви покаже дека сите препреки во животот можат да бидат надминати

Дури и едно мало и беспомошно прасенце може да биде доволно силно да ги надмине сите препреки кои животот му ги приредува.

Љубовна приказна за едно прасе и една кокошка

Понекогаш навистина не е важно што се појавило прво, дали јајцето или кокошката. Едноставно љубовта е поважна од сè...

Модерните пријателчиња од зоолошката градина

Волкот е облечен како вистински џентлмен, прасето е спремно за „жежок“ состанок, носорогот е опасен тип во кожна јакна, коалата е спремна за на одмор, а жабата ве шармира со поглед.
Датум: 30 мар 2013
, Автор:

Малото прасе Хамлет го победува својот страв од скали

Интересно видео за мало гладно прасе кое го победува својот страв и нурнува во чинијата со храна...

Зорт за благо, а колачите вон дофат

Прасето Орни по секоја цена се обидува да стигне до бисквитните колачи на фрижидерот, но притоа се фрустрира при секој обид, бидејќи тие се надвор од неговиот дофат.
Датум: 25 ное 2011
, Автор: