Животни со прекрасни и величествени крзна

Погледнете ја оваа галерија од слики на животни со прекрасни крзна на кои би им позавиделе. Некои од нив мора да имаат големо крзно за да го преживеат студот, други се одгледани намерно да имаат такво крзно додека трети пак воопшто не би можеле да преживеат во дивината со нивното величествено крзно.

Некои од нив се многу смешни, други се едноставно необични, но сите се слатки. Да започнеме со овој хрчак кој слободно може да биде ѕвезда во реклама за шампон.

Животни со прекрасни и величествени крзна


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар