Погледнете ги овие прекрасни фотографии со розови лалиња и малечко слатко прасе

Погледнете ги овие прекрасни фотографии со розови лалиња и малечко слатко прасе

Фотографката Шантал Леваск (Chantal Levesque) обожува да фотографира животни во природа. А токму тоа во моментов ни недостига – природата и нејзините убавини. Се надеваме дека преку овие фотографии ќе ви ја доловиме убавината на едноставноста. Едно прасе и лалиња – какво пролетно доживување!

Останатите дела од оваа пасионирана фотографка можете да ги погледнете и на Инстаграм.

Погледнете ги овие прекрасни фотографии со розови лалиња и малечко слатко прасе

Погледнете ги овие прекрасни фотографии со розови лалиња и малечко слатко прасе

Погледнете ги овие прекрасни фотографии со розови лалиња и малечко слатко прасе

Погледнете ги овие прекрасни фотографии со розови лалиња и малечко слатко прасе

Погледнете ги овие прекрасни фотографии со розови лалиња и малечко слатко прасе

Погледнете ги овие прекрасни фотографии со розови лалиња и малечко слатко прасе

Можеби сакате да ги погледнете и овие 18 фотографии од животни што ќе ве опсипат со љубов.

 

 

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар