18 фотографии од животни што ќе ве опсипат со љубов

Љубовта што животните може да ја споделат со луѓето е толку силна, што може да ви помогне да се чувствувате помалку нервозни, депресивни или осамени. Исто така, неколку истражувања покажуваат дека чувањето домашно милениче може да го подобри вашето физичко здравје, како на пример, кардиоваскуларниот систем. Изгледа дека вашите крзнени пријатели се магични суштества кои можат да ги отстранат сите ваши проблеми. Ако немате милениче, не грижете се. Овие фотографии ќе ви бидат доволни за да се чувствувате многу подобро.

1. „Мојата жена добива прегратки од оваа мала верверичка.“

18 фотографии од животни што ќе ве опсипат со љубов

2. „Сите животни знаат да сакаат и сакаат да бидат сакани!“

18 фотографии од животни што ќе ве опсипат со љубов

3. „Мојата внука побара само неколку работи за Божиќ. Едната од нив беше бонбони за запуштениот коњ кој живееше на другата улица.“

18 фотографии од животни што ќе ве опсипат со љубов

4. „Го однесов новото кученце во дом за стари лица. Веднаш станаа најдобри пријатели.“

18 фотографии од животни што ќе ве опсипат со љубов

5. „Ова е Арета и таа ги лижеше моите нозе со својот јазик, а потоа заспа. Таа е многу добра девојка.“

18 фотографии од животни што ќе ве опсипат со љубов

6. „Ме гушка вака секој пат кога ќе се вратам дома од факултет.“

18 фотографии од животни што ќе ве опсипат со љубов

7. И камилите можат да бидат нежни

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bindi Irwin (@bindisueirwin) on

8. „Мојата пријателка неодамна доби 2 мачиња. Таа ми испрати фотографија од нив како се гушкаат едно со друго додека спијат. Ова ми го разубави денот.“

18 фотографии од животни што ќе ве опсипат со љубов

9. „ Сè ќе биде во ред.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pumpkin The Raccoon (@pumpkintheraccoon) on

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар