22 април 2016 | Кафе пауза

Филм: Ловецот и ледената кралица (The Huntsman: Winter’s War)

Долго пред Снежана, лошата кралица имала друг ривал – нејзината сестра, Фреја, која по смртта на Равена станува уште поголема закана за светот!

Изјавите на овие 3 девојки целосно ќе ви го сменат мислењето за шминката

„Нашминканите жени ми изгледаат како кловнови во циркус, спремни за да ги изведат своите трикови.“

Размислете добро за овие нешта пред да одлучите да се одмаздите

Дали навистина е потребна вашата интервенција за да ја забрзате кармата?

Заблескајте во полно светло: Интересни комбинации за вечерно излегување

Доколку сакате да изгледате сески, модерно и елегантно на некое вечерно излегување ова се комбинациите кои ќе ви помогнат во тоа.

Креативни и необични 3Д фотографии во форма на топки

Погледнете ги овие 3Д фотографии во форма на минијатурни глобуси кои можете да ги држите во рацете.

Џексон Лејк Ајленд: Морничав остров од соништата со напуштен и распаднат филмски сет

Остров со неповторливо морничава атмосфера која не го оставила рамнодушен ниту големиот Тим Бартон.

Прочитајте ја оваа мудра приказна доколку поминувате низ тежок период во вашиот живот

Поуката што ќе ја извлечете од оваа приказна ќе ви помогне да ја сфатите целта на тешките моменти во животот.

Волшебна чоколадна торта од само 2 состојки

За љубителите на чоколадото, оваа торта е уживање само по себе.

За животот, егото и музиката: 10 незаборавни цитати од Принц

„Клучот на долговечноста е да се научи секој можен аспект на музиката.“

Како да ги прочитате мислите на вашата девојка?

Maжите колку и да се трудат да ја разберат својата девојка, на крајот секогаш го прават баш тоа што не треба, таа им се лути уште повеќе, а тие поим немаат каде погрешиле овој пат.
12