Американско кафе со бурбон за разбивање на секојдневната монотонија

Американско кафе со бурбон за разбивање на секојдневната монотонија

Што повеќе ви е потребно?

Американско кафе со бурбон за разбивање на секојдневната монотонија

Потребни состојки:
  • 30 милилитри бурбон
  • 15 милилитри ликер од мед
  • 120 милилитри топло кафе, свежо подготвено
  • Шлаг пена
Начин на подготовка:

Најпрво сипете го кафето во вашата омилена шолја, а потоа додајте го бурбонот и ликерот. На крај, нежно поставете ја шлаг пената и по желба, декорирајте со изрендано чоколадо или цимет. Имајте пријатен викенд!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар