Зорт за благо, а колачите вон дофат

Зорт за благо, а колачите вон дофат

Колку пати ви се случило да ви се пријаде нешто благо во ниедно време од ноќта, што ви доаѓа да излезете и да одлетате до првата отворена продавничка само за да си ја задоволите таа потреба? Таква потреба има и прасето Орми, кое по секоја цена се обидува да стигне до бисквитните колачи на фрижидерот, но притоа се фрустрира при секој обид, бидејќи тие се надвор од неговиот дофат.

Зорт за благо, а колачите вон дофат

Овој краток анимиран филм има добиено 8 награди на фестивали за филм. Изработен и режиран е од Роб Силвестри, а продуциран од Грејам Молоу од Arc Productions. Уживајте во оваа кратка, но буквално слатка комедија. 🙂


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. катка Reply

    ахаххахаахахаха 😀 <3

  2. Ana Reply

    Леле ама е слаткоооооо!

Остави коментар