потстрижување | Кафе пауза

10 знаци дека е време да ја скратите вашата коса

Девојки, можеби вашите локни се обидуваат да ви покажат дека е време за нова фризура. Момци, и вие не сте имуни на овие знаци за посета на вашиот бербер.

Не ви се допаѓа косата по посетата на фризерскиот салон? Еве што е најдобро да направите во оваа ситуација…

Сетете се дека сѐ може да се среди, па дури и лошата фризура, само е важно да бидете трпеливи и смирено да пронајдете решение.

Што може да се случи ако престанете да ја бојадисувате косата?

Бојадисување на коренот, осветлување, затемнување... Има различни начини на кои можеме да ја смениме природната боја на косата.

7 работи со коишто го нервирате вашиот фризер

Доколку личноста којашто ви ја средува косата е важна за вас, прекинете да ги правите овие неколку работи.

Нов тренд во стилизирање на косата: Фризури за скриената бунтовничка во вас!

До сега сè се сведуваше на промена на бојата на косата, но овој нов тренд бара да ги земете во своите раце машинката за стрижење и бричот.

Не дозволувајте му на вашиот стилист да ви ја скратува косата мокра!

Вие не ја носите вашата коса мокра, па зошто така би ја крателе? Потстрижувањето е добро тогаш кога косата изгледа одлично во различни стилови: права, кадрава, собрана...

Што се случува во главите на жените кога ќе отидат на фризер?

Што вам ви паѓа на памет кога гледате како фризерот или фризерката ја крати вашата коса?

Работи за кои сигурно и вам ве има излажано фризерот

Тој знае најдобро што би ви прилегало, па сепак, тој ги има ножиците во рацете, нели?! И баш тој ќе влијае на вашето мислење за сопствениот стил и на вашата самодоверба.
Датум: 01 окт 2014
, Автор:

Секоја недела овој фризер излегува на улиците во Њујорк и ги потстрижува бездомниците

Марк Бустос ги поминува своите неделни попладниња средувајќи ги косите на бездомниците, кои не би можеле да си дозволат да платат за ваква услуга.
Датум: 19 авг 2014
, Автор:

Мини видео курс: Како сами да си ја скратите косата?

Кратењето на косата бара време и чини пари, па ако не се плашите, следете ги инструкциите и овој пат расцветаните врвови скратете ги сами.
Датум: 27 јун 2014
, Автор:

На бербер во Индија

Ова интересно видео е снимено во една берберница во Њу Делхи, каде што муштериите добиваат многу повеќе од само потстрижување. Видеото е наречено „Saloon“, а е во режија на Том Пиетрашик.