09 јуни 2017 | Кафе пауза

Не ви се допаѓа косата по посетата на фризерскиот салон? Еве што е најдобро да направите во оваа ситуација…

Сетете се дека сѐ може да се среди, па дури и лошата фризура, само е важно да бидете трпеливи и смирено да пронајдете решение.

7 пијалаци кои ќе ви помогнат да се збогувате со непосакуваната тежина

Секој кој држел диета знае колку е тешко да се ослободите од непосакуваните килограми.

10 тајни скриени во логoата на филмските студија во Холивуд

Овие логоа ни се познати уште од малечки, но многу малку од нас се запрашале што всушност тие значат.

Гоџи бобинки: Сè што треба да знаете за оваа неверојатна суперхрана!

Оваа супер-храна датира уште од античките времиња и се користи повеќе од 2.000 години во традиционалната кинеска медицина.

Однесувајте се мудро: Не извршувајте ги сите обврски веднаш, оставете нешто и за утре!

Одложувањето на обврските не е мрзливост, туку чиста мудрост.

Конечно е потврдена посебната врска помеѓу таткото и ќерката

„Татина ќерка“ е изразот кој најдобро ја истакнува посебната врска која татковците ја остваруваат со своите девојчиња.

Митови и факти за јаболковиот оцет

Како и многу други продукти, и јаболковиот оцет има свои здравствени придобивки кои можете да ги сретнете на многу веб-сајтови.

7 лоши навики за кои не сте знаеле дека им штетат на вашите стапала

Можеби мислите дека вашите стапала не се толку важни, но редовната и добрата нега за нив е задолжителна.

Ова лето експериментирајте со русата коса: Како да ја осветлите без бланширање?

Пред да се одлучите за осветлување на косата, добро размислите за факторите кои влијаат на конечниот резултат.

Што ќе се случи кога ќе се откажете од кафето на еден месец?

Повеќето од нас го почнуваат денот со шолја кафе, и не можеме да го замислиме утрото без тој ритуал.
12