09 јуни 2017 | Кафе пауза - Part 2

Зошто луѓето што стапуваат во брак со наставници се најсреќни?

Ако сте во врска или во брак со наставник, тогаш знаете точно што сакаме да кажеме.

Смуди со кафе и какао за подобро расположение

Богато, кофеинско и чоколадно подобрување на расположението!

Отстранувањето на крајниците може да ви ги зголеми шансите да останете бремени

Доколку ги извадите крајниците или слепото црево, можете да забремените полесно за разлика од жените кои ги имаат овие органи.

Не постои погрешно време, постојат само луѓе кои не сакаат да се потрудат доволно

Постојано го слушаме изразот „погрешно време“, но што подразбира всушност „вистинското време“?

Хороскопските знаци откриваат: Што ќе правите откако ќе дипломирате?

Сигурно имате некаква замисла за тоа како ќе ви изгледа животот, но понекогаш работите не излегуваат онака како што сте очекувале и во тие моменти многу е важно да се задржи смислата за хумор.

Зошто сите парови треба да имаат личен простор во врската?

Кога заљубената фаза од врската ќе помине, ќе забележите дека сето тоа внимание, проверки и љубовни состаноци ве преоптоваруваат.

Филм: Вондер вуман (Wonder Woman)

Пред да стане Чудесната жена, таа беше Дијана, принцезата од Темискира, воин на Амазонките

Сезоната за уживање во природа е отворена – почнуваат традиционалните алпски игри!

Нема сомнеж, играта е природна и неопходна за децата колку што се свежиот воздух и сонцето!
Датум: 09 јун 2017
, Автор:
12