Смуди со кафе и какао за подобро расположение

Богато, кофеинско и чоколадно подобрување на расположението!

Смуди со кафе и какао за подобро расположение

Потребни состојки:
  • 2 лажици мелено кафе
  • 1 замрзната банана
  • 60 грама боровинки
  • 240 милилитри бадемово млеко
  • 2 лажици чиа семки
  • 1/2  лажица цимет во прав
Начин на подготовка:

Матете ги сите состојки со висока брзина сè додека не добиете мазна смеса. Ако сакате да добиете поблаго освежување, ставете неколку урми, мед или стевија. Ако сакате смесата да биде малку потечна, слободно додајте и вода. Уживајте!

Погледнете го рецептот и за ова смуди од кафе и банани за одличен почеток на денот.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар