Смуди од кафе и банани за одличен почеток на денот

За здрав и енергичен почеток на денот

Смуди од кафе и банани за одличен почеток на денот

Потребни состојки:
  • 180 милилитри кафе, оладено
  • 1 замрзната банана
  • 120 милилитри грчки јогурт
  • 1 лажица сируп од агаве
  • Коцки мраз
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и матете сè додека не се соединат. Додадете онолку мраз колку што треба за да ја постигнете посакуваната густина. Послужете веднаш.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар