25 септември 2017 | Кафе пауза

Најлесниот пат до здрава исхрана

Направи го овој кус тест и одбери го пијалокот кој ќе го означи стартот на твојот #PhilipsHealthyChallenge.
Датум: 25 сеп 2017
, Автор:

Повеќе од моден додаток: 4 причини зошто рачниот часовник е исплатлива инвестиција

Во морето на модни додатоци постои еден кој и тоа како се истакнува – рачниот часовник. Еве зошто треба да го купите!

Не можете да се ослободите од прашината во вашиот дом? Пробајте со овие едноставни трикови!

Дали понекогаш бришењето прашина ви изгледа како залудно чистење на домот?

Не се само грчевите: 5 необични начини на кои менструацијата го менува нашето тело

Освен грчевите и надуеноста во телото се случуваат низа други промени кои можеби воопшто нема да ги поврзете со неа.

5 реченици кои треба секојдневно да му ги кажувате на вашиот партнер

Врската треба да се чува, негува и храни. Еве кои реченици прават таа да биде еден мирен, стабилен и хармоничен однос.

10 фотографии кои ни докажуваат дека 2007 година е античко минато

Во 2007 година ги слушавме Tio Hotel, носевме розови врвци на патиките и ја чекавме последната книга од серијалот Хари Потер.

Заедничките особини на луѓето што уживаат да минуваат време сами со себе

Сигурно веќе сте чуле многу за интровертите и екстровертите. Луѓето многу пишуваат и зборуваат за нивните разлики и сличности...

Сребрената Космонаутка, Сара Мејс, ви ги открива најуникатните женски музички гласови

Секогаш посебна, креативна и комуникативна, Сара не престанува да нѐ изненадува со нејзината уникатност.

Најшармантниот знак во хороскопот: Дознајте сѐ за жените Ваги!

Време е да ја ставиме под лупа секогаш елегантната и софистицирана Вага.

35 знаци дека спиете со вашата сродна душа

Сексот е можеби најинтимното нешто помеѓу двајца, па од овде потекнува прашањето: Како може да водите љубов ако не сте вљубени?

6 едноставни промени кои ќе го подобрат вашиот живот

Дали некогаш сте се прашале зошто животот на некои луѓе е среќен, а на други не? Иако изгледа како едноставно прашање, многу луѓе го минуваат животот несреќно.

5 дневни навики кои природно ќе го забрзаат вашиот метаболизам

Брзиот метаболизам е клучот за добра фигура, но и за здрав организам!
12