На бербер во Индија

Ова интересно видео е снимено во една берберница во Њу Делхи, каде што муштериите добиваат многу повеќе од само потстрижување. Видеото е наречено „Saloon“, а е во режија на Том Пиетрашик.На бербер во ИндијаТехниката со која се служат овие маалски бербери е навистина интересна, а до некаде може да се спореди и со стилот на некои македонски стари мајстори. Особено интересна е нивната техниката за средување веѓи.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар