01 октомври 2014 | Кафе пауза

Работи за кои сигурно и вам ве има излажано фризерот

Тој знае најдобро што би ви прилегало, па сепак, тој ги има ножиците во рацете, нели?! И баш тој ќе влијае на вашето мислење за сопствениот стил и на вашата самодоверба.
Датум: 01 окт 2014
, Автор:

Водич за фаќање дечко: 30 чекори за да го пронајдете за 30 дена

Зголемете го својот сексапил и дознајте кога, каде и како да си најдете момче за само еден месец.
Датум: 01 окт 2014
, Автор:

Чудо на природата: Ова прекрасно дрво старо 144 години ќе ви го одземе здивот

Дрвото е толку прекрасно што ќе ви го одземе здивот, а ако вака изгледа на слики може само да замислиме како изгледа во живо.
Датум: 01 окт 2014
, Автор:

Астрологијата ви помага да ја зачувате врската

Она што за еден знак е сосема нормално, за друг може да биде комплетно неприфатливо. Но, астрологијата е овде за да ви помогне да не направите некоја непотребна грешка.
Датум: 01 окт 2014
, Автор:

Пилешко во сос од портокал

Одличен предлог за денешниот ручек...
Датум: 01 окт 2014
, Автор:

Неверојатни хартиени скулптури кои неизбежно предизвикуваат восхит

Ерик Стендли е асистент-професор по студиска уметност и уметник од Вирџинија чија колекција на хартиени скулптури исечени со ласер предизвикува восхит кај секој кој ќе ги погледне.
Датум: 01 окт 2014
, Автор:

Страсно љубовно писмо напишано од писателот Хенри Милер до неговата љубовница

Писмо полно со страст од почетокот на една забранета љубовна врска...

Како да направите сексуално кафе? Да, и тоа навистина постои!

Кафе кое покрај тоа што ќе ве снабди со потребната кофеинска доза, туку и вашата утринска рутина ќе ја претвори во извор на силна сексуална желба...
Датум: 01 окт 2014
, Автор:

За што најмногу жалат луѓето во нивните кариери?

Њујоршкиот претприемач Даниел Гулати направил анкета со 30 колеги-претприемачи на возраст од 28 до 58 години и сфатил дека сите се каат за нешто во кариерата.

Мотивирачки и инспирирачки мисли и цитати кои ќе ве подигнат

Ова се 23 мисли и цитати кои ќе ве мотивираат и инспирираат и ќе ви го направат денот поубав.
Датум: 01 окт 2014
, Автор: