09 декември 2015 | Кафе пауза

Најважниот козметички третман за секоја жена

Спиењето по осум часа е еден од најдобрите козметички третмани во светот, а е потполно бесплатен.

Креативни начини за изработка на вашата новогодишна елка

Ова се неколку иновативни и невообичаени материјали кои можете да ги користите за изработка на вашата новогодишна елка.
Датум: 09 дек 2015

Тајната за совршен маникир: Како лакот да го нанесете на ноктите, но не и на прстите?

Лакирањето на ноктите дома е економичен избор за добар маникир, но повеќето луѓе имаат потешкотии при ваквата практика. За среќа, постои проверен начин да се избегне ваквиот неред.

10 интересни факти за виното

Виното ги прави луѓето среќни. Тоа го знаеме сите, но веројатно има неколку интересни факти за виното кои не ги знаете. Прочитајте 10 занимливи нешта за вашиот омилен зимски алкохол.
Датум: 09 дек 2015

Не дозволувајте му на вашиот стилист да ви ја скратува косата мокра!

Вие не ја носите вашата коса мокра, па зошто така би ја крателе? Потстрижувањето е добро тогаш кога косата изгледа одлично во различни стилови: права, кадрава, собрана...

15 нешта за кои треба да си се заблагодарите пред да заврши оваа година

Не заборавајте да си ги признаете овие нешта, бидејќи тоа е единствениот начин да бидете вистински среќни...

Талентирано дуо ги изведува најпопуларните хитови од 2015 година за помалку од 4 минути

Станува збор за „Us The Duo“ – најдобри пријатели кои се во брак и заедно пеат.

Справете се со нервозниот шеф: 3 психолошки трикови за избегнување на стресот на работа

3 психолошки трикови кои ќе ви помогнат полесно да се справите со вашиот нервозен шеф и да го намалите вашиот стрес на работа.

Домашен зимски сладолед: Магија за сите сетила

Кој вели дека сладоледот е наменет само за летните топли денови?

Предностите и слабостите на луѓето со крвна група 0

Луѓето со крвна група 0 се склони на одредени болести, но имаат и неколку моќни особини поради кои се истакнуваат во популацијата.

Човекот учи додека е жив: 10 најубави цитати за мудроста и знаењето

Уште откога постои човекот, мудроста и знаењето се особини кои биле најценети, најбарани и највисоко вреднувани.

Прва продавница во која сите сакаат да пазаруваат

Стопанска банка АД - Скопје, холандскиот технолошки гигант Philips и малопродажниот ланец за техника во Македонија - Техномаркет, на 10 декември отвораат уникатна интернет продавница.
Датум: 09 дек 2015
, Автор:
12