Домашен зимски сладолед: Магија за сите сетила

Домашен зимски сладолед: Магија за сите сетила

Кој вели дека сладоледот е наменет само за летните топли денови?

Домашен зимски сладолед: Магија за сите сетила

Потребни состојки:
  • 100 грама темно чоколадо
  • 300 милилитри полномасно млеко
  • 85 грама шеќер
  • 3 жолчки
  • 300 милилитри слатка павлака
  • 6 корнети
Начин на подготовка:

Ставете ги парчињата чоколадо заедно со млекото во тенџере и загрејте ги на тивок оган. Мешајте ги цело време сè додека не добиете добро комбинирана смеса, па тргнете ги од оган и оставете ги да се оладат.

Изматете го шеќерот и жолчката во густа смеса, а потоа префрлете ги во друго тенџере каде што ќе го додадете и стопеното чоколадо. Варете на тивок оган и мешајте повторно сè додека сите состојки не се соединат. Вие ќе знаете дека смесата е готова кога таа ќе престане да се одвојува од дрвената лажица со која мешате.

Оставете го кремот да се олади и повремено мешајте со цел да спречите да се појави кора на врвот. Откако ќе се олади, изматете шлаг од слатката павлака и додадете го на чоколадниот крем. Добро измешајте, па ставете ја смесата во замрзнувач на околу 2 часа за целосно да се стврдне. Потоа замрзната смеса ставете ја во миксер и мешајте сè додека не добиете густа и леплива текстура. Послужете во корнети.

Совет: Во чоколадната смеса и изматената слатка павлака, можете да додадете и мелени ореви, бадеми или замрзнато овошје. Исто така, пред да послужите можете корнетите на кратко да ги потопите во растопеното чоколадо и да сипете врз нив цимет, рендано бело чоколадо, па дури и мелена лута пиперка ако сте расположени за експериментирање.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар