постер | Кафе пауза

По смртта на неговата сопруга останал сам, а еве што направил за да пронајде нови пријатели

Осамен пензионер поставил постер во својот прозорец преку кој бара пријатели откако смртта на неговата сопруга го оставила тотално изолиран.

Интернетот не е задоволен со овој постер за новата адаптација на анимираниот филм „Снежана“

По успехот на филмот „Убавицата и ѕверот“ со Ема Вотсон, фановите очекуваа многу од следните освежувања на класиците на Дизни.

Креативно дизајнирани вистини искажани од големи креативни умови

Интересна комбинација од мудри мисли и одличен дизајн...

Пораки до дизајнери испратени од незадоволни клиенти

Креативната заедница на Ирска, која ја сочинуваат дизајнери, аниматори, илустратори и директори ги избрале најинтересните лоши реакции од незадоволните клиенти и ги дотерале во вид на постери во А3 формат.
Датум: 09 јан 2013
, Автор:

Валканиот постер

„Dirt Poster“ или валканиот постер е графички дизајн направен од страна на Роланд Риенер Тианко, дизајнер кој живее во Њујорк.

Најдобрата хотелска маркетинг кампања за ноќевање со појадок

Хотелите „ B&B“ во соработка со германската маркетинг агенција „Publicis“ ја стартувале оваа неверојатно интересна и забавна маркетинг кампања, која не може, а да не ја забележите.

Оптички илузии со Дизниевите анимирани филмови

Роуан Стокс Мур ја прикажува суштината на Дизниевите анимирани филмови на мошне необичен начин, преку постери кои се исполнети со оптички илузии, така што секој во себе крие по два кадри од филмот.

Кога кучињата би се бореле за Оскар

Како би изгледале постерите на филмовите номинирани за Оскар кога кучиња би ги толкувале главните улоги?
Датум: 26 фев 2012
, Автор:

Интересни маркетинг постери против пушење

Рекламите против пушење со сигурност се едни од најкреативните, па затоа и добро си ја вршат работата за која се наменети...

Социјалните мрежи како поттикнувачи на желбата за читање книги

Тие ги обработиле логоата на познатите социјални мрежи Фејсбук, Твитер и Јутјуб и направиле интересни слогани кои служат како потсетници и поттикнувачи на желбата за читање.

Минималистички филмски постери

Доколку се водите по фразата „што помалку, толку повеќе“ тогаш овие минималистички постери многу ќе ви се допаднат.

Брендирање на брендовите

Станува збор за логоата на моќни компании во светот, но тие се целосно изработени од логото на своите конкуренти.
12