Интернетот не е задоволен со овој постер за новата адаптација на анимираниот филм „Снежана“

По успехот на филмот „Убавицата и ѕверот“ со Ема Вотсон, фановите очекуваа многу од следните освежувања на класиците на Дизни.

4-те хороскопски знаци што најмногу сакаат да се гушкаат

Тие се совршени за оние што сакаат интимност, блискост и сигуност!

Тој што спие, не е буден: Урнебесни цитати од легендарниот стрип „Алан Форд“

Сигурно ќе се насмевнете на легендарните цитати од Број 1, Алан Форд, Боб Рок, Сер Оливер, Грунф, Џереми и останатите ликови...

Застрашувачки феномен: Што треба да знаете за луѓето сенки?

Луѓето сенки се појавуваат во различни форми и облици.

Што значи бојата на вашата аура?

Сите живи суштества на кои им е потребен кислород имаат аура. Тие генерираат магнетна енергија која може да биде почувствувана, па дури и видена околу физичкото тело.

11 неочекувани знаци дека вашето тело е уникатно

Дали сте знаеле дека и вашето тело поседува многу уникатни особености?

Кои особини ве прават здодевна личност?

Никој не сака да биде заборавената личност од некоја забава, или пак најздодевниот кандидат на интервјуто за работа.

9-те најморничави дестинации во Европа

Иако Европа не е единственото место со долга и богата историја, сепак може да се каже дека нејзината историја е најморничава.

Футурист открива како ќе изгледа животот во 2040 година

Најпознатиот футурист во Европа, Реј Хемонд, има неколку интересни идеи околу тоа како ќе изгледа светот во 2040 година.

7 знаци кои ја потврдуваат вашата космичка врска со некоја личност

Космичките врски се овде за да нè водат и да ни помогнат да ја сложиме оваа универзална сложувалка.
12