Интересни маркетинг постери против пушење

Рекламите против пушење со сигурност се едни од најкреативните, па затоа и добро си ја вршат работата за која се наменети. Сепак, пренесената порака, не секогаш значи и подигнување на свеста кај луѓето, па токму затоа низ светот ваквите кампањи се многу чести и редовно застапени. Интересни маркетинг постери против пушењеЗа да се постигне целта и да се даде до знаење дека пушењето е лоша навика, понекогаш треба да се биде и „досаден“. Тоа е поттик за маркетерите и дизајнерите заедно да смислат нова подобра и поинаква кампања од претходната. Ова се дел од најинтересните рекламни постери за подигнување на свеста за оваа нездрава навика.Интересни маркетинг постери против пушењеИнтересни маркетинг постери против пушењеИнтересни маркетинг постери против пушењеИнтересни маркетинг постери против пушењеИнтересни маркетинг постери против пушењеИнтересни маркетинг постери против пушењеИнтересни маркетинг постери против пушењеИнтересни маркетинг постери против пушењеИнтересни маркетинг постери против пушењеИнтересни маркетинг постери против пушењеИнтересни маркетинг постери против пушењеИнтересни маркетинг постери против пушењеИнтересни маркетинг постери против пушењеИнтересни маркетинг постери против пушење


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар