Валканиот постер

Валканиот постер

„Dirt Poster“ или валканиот постер е графички дизајн направен од страна на Роланд Риенер Тианко, дизајнер кој живее во Њујорк.Валканиот постерДодека го отпакувате постерот, рацете ви се валкаат, а отстранувањето на нечистотијата ви овозможува да видите што пишува на постерот. Ова е еден од првите проекти после неговото дипломирање, а доколку сакате да сте во тек со неговата работа, следете го неговиот веб-сајт.Валканиот постерВалканиот постерВалканиот постерВалканиот постерВалканиот постерВалканиот постер


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар