Најдобрата хотелска маркетинг кампања за ноќевање со појадок

Хотелите „B&B“ во соработка со германската маркетинг агенција „Publicis“ ја стартувале оваа неверојатно интересна и забавна маркетинг кампања, која не може, а да не ја забележите.Најдобрата хотелска маркетинг кампања за ноќевање со појадокПостерите промовираат хотелски понуди за ноќевање со појадок и претставуваат уште еден пример, колку креативноста е важна во креирањето на воочлива маркетинг кампања. Сликите се минималистички, забавни и смешни, а креветот на нив го претставува и појадокот кој вие можете да го одберете. Брилијантно!Најдобрата хотелска маркетинг кампања за ноќевање со појадокНајдобрата хотелска маркетинг кампања за ноќевање со појадокНајдобрата хотелска маркетинг кампања за ноќевање со појадок


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар