Соништата на едно бебенце

Овие забавни фотографии се направени од креативната и талентирана фотографка Адел Енерсен, за која веќе имате читано. Овој пат во слична фото-сесија, но со поинаква техника, таа ги претставува соништата на нејзиното синче.Соништата на едно бебенцеВо 2010 година таа стана славна со сликите од нејзината ќеркичка Мила. Овој пат нејзина инспирација е синчето Винсент, кој го слика додека спие, а потоа врз фотографиите црта илустрации, прикажувајќи ги неговите соништа. Навистина креативна мајка која ќе им остави на своите дечиња прекрасни спомени од најраната возраст. Доколку сакате да сте во тек со нејзината работа, следете го нејзиниот блог. Соништата на едно бебенцеСоништата на едно бебенцеСоништата на едно бебенцеСоништата на едно бебенце


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар