Оптички илузии со Дизниевите анимирани филмови

Оптички илузии со Дизниевите анимирани филмови

Роуан Стокс Мур е дизајнер од Ливерпул кој на мошне необичен начин успеал да ја прикаже суштината на Дизниевите анимирани филмови. Тој ги создал овие десет минималистички постери кои на прв поглед не нудат ништо спектакуларно. Сепак, ако внимателно ги разгледа, гледачот ќе открие дека тие се исполнети со оптички илузии, така што секоја слика во себе крие по два кадри од филмот за кој е наменета.Оптички илузии со Дизниевите анимирани филмовиОптички илузии со Дизниевите анимирани филмовиОптички илузии со Дизниевите анимирани филмовиОптички илузии со Дизниевите анимирани филмовиОптички илузии со Дизниевите анимирани филмовиОптички илузии со Дизниевите анимирани филмовиОптички илузии со Дизниевите анимирани филмовиОптички илузии со Дизниевите анимирани филмовиОптички илузии со Дизниевите анимирани филмовиОптички илузии со Дизниевите анимирани филмови


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар