Цветно декорирање во духот на пролетта

Просторот во кој сме опкружени и го поминуваме поголемиот дел од денот значително влијае на нашето расположение. Доколку е сив, едноличен, со стар и дотраен мебел и ние така ќе се чувствуваме. Време е да смените нешто и да внесете живост во својата околина, со тоа што не само вие, туку и сите околу вас ќе се чувствуваат поудобно.

Цветно декорирање во духот на пролетта

Наједноставен начин да го направите тоа се интересните налепници во различни бои и дезени. Тие се лепат директно на ѕид, а во зависност од темата на декорирање, ќе ги најдете шарени и во различни дезени. Што пошарено, тоа повесело! Можете да ги купите, но доколку имате вишок енергија и сте малку креативни, пробајте да ги изработите сами. Еве неколку идеи да го разиграте вашиот дом во духот на пролетта.

Цветно декорирање во духот на пролеттаЦветно декорирање во духот на пролеттаЦветно декорирање во духот на пролеттаЦветно декорирање во духот на пролеттаЦветно декорирање во духот на пролеттаЦветно декорирање во духот на пролеттаЦветно декорирање во духот на пролеттаЦветно декорирање во духот на пролеттаЦветно декорирање во духот на пролеттаЦветно декорирање во духот на пролеттаЦветно декорирање во духот на пролеттаЦветно декорирање во духот на пролеттаЦветно декорирање во духот на пролеттаЦветно декорирање во духот на пролетта


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар