Социјалните мрежи како поттикнувачи на желбата за читање книги

Бидејќи луѓето сè повеќе време поминуваат на социјалните мрежи и на интернет, библиотеката на градот Милвоки, кој се наоѓа во Висконсин, САД ги направиле овие интересни постери кои се дел од нивната маркетинг кампања за поттикнување поголем интерес кај луѓето за читање книги.

Социјалните мрежи како поттикнувачи на желбата за читање книги

Нивните постери всушност претставуваат преработка на логоата на познатите социјални мрежи. Тие ги обработиле логоата на познатите социјални мрежи Фејсбук, Твитер и Јутјуб и направиле интересни слогани кои служат како потсетници и поттикнувачи на желбата за читање.

Социјалните мрежи како поттикнувачи на желбата за читање книгиСоцијалните мрежи како поттикнувачи на желбата за читање книги


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Натараџа Reply

    Браво!

  2. Ана Reply

    Интересно 🙂 Колку би било убаво кога би ставале повеќе лајкови на Facebook на страници за книги. Прочитани, омилени, тоа би било уште еден начин на меѓусебно поврзување 🙂

Остави коментар