Најпопуларните дестинации на Инстаграм за 2016 година

На Инстаграм можете да видите многу фотографии, а покрај другото, овде ќе најдете и неверојатни места за патување кои ќе направат да посакате да ги посетите уште веднаш.

10-те најпопуларни фотографии на Инстаграм за 2016 година

Повеќето од познатите ѕвезди се присутни и на социјалните мрежи, но знаете ли кои се најпопуларни?

Највредната лекција од холивудските ѕвезди кои зрачат со самодоверба: Среќа е кога можете да се прифатите себеси

Одредени јавни личности решиле отворено да зборуваат за проблемите со кои се соочуваат жените насекаде низ светот, без разлика дали се популарни или не.

10-те најпопуларни видеа на Јутјуб од 2015 година

Оваа година беше одлична за вирални видеа.

14-те најпопуларни книги во 2015 за кои сите зборуваат

Исто како што постојат трендови во модата, така постојат и трендови во светот на книгите. Погледнете кои се литературните дела за кои оваа година сите зборуваат.

10 мачки кои се познати по своите необични крзна

Ова се 10 мачки познати по необичните шари на своите крзна.
Датум: 30 јул 2014
, Автор:

50 пролетни фустани за сечиј вкус

Ова се 50-те најпопуларни фустани за оваа пролет, по нешто за сечиј вкус и за секоја градба на тело.
Датум: 22 апр 2014
, Автор:

Најпопуларни бои на лакови за нокти за пролет, 2014

Најдобриот начин да ја пречекате пролетта е со светол и весел маникир.

3 најпопуларни секс-пози кои ја обележаа минатата година

Погледнете кои три секс-пози ја обележаа минатата година, кои секој маж ќе го доведат до лудило.
Датум: 02 јан 2014
, Автор:

14 животни кои стопија безброј срца во 2013

Слатките и интересни животни се вистински ѕвезди на интернет. Како и минатите години, така и оваа, некои повеќе се истакнаа од други и разнежија илјадници срца ширум светот.

Топ 10 најгледани Јутјуб видеа на сите времиња

Од 300 милиони, па сè до над неверојатните 700 милиони прегледувања - погледнете ја листата на најпопуларните Јутјуб видеа...

Преслатко девојче пее во дует со својот татко

24-годишниот Жорже Нарваез, кој е разведен млад маж со две мали дечиња, решил со неговата преслатка 6-годишна ќеркичка Алекса да пее во дует, снимајќи се во домашна атмосфера од удобниот кауч.
12