10 декември 2015 | Кафе пауза

20 актери кои поминале низ огромни физички трансформации за улога

Големите улоги бараат голема посветеност. Ова се 20-те актери кои поминале низ најневеројатни физички трансформации за нивните улоги.

8 места на кои не би помислиле како дестинација за одмор со семејството

Ова се неколку оригинални и невообичаени дестинации за семеен одмор - од мирните запрепастувачки плажи во Колумбија и Зимбабве до музеите во Манчестер.
Датум: 10 дек 2015

Како се чувствуваат децата кога родителите поминуваат премногу време со телефонот?

Кога родителите поминуваат подолго време со телефонот, децата се чувствуваат помалку важни.

13 неверојатни божиќни џемпери со музичка тематика

Божиќните џемпери не се некоја новина – сигурно секој од вас има барем еден. Но, сега знаеме како со нив истовремено да ги покажете и вашите музички афинитети.
Датум: 10 дек 2015

Само за најхрабрите: Неколку идеи за интернет нокти

Дали ви изгледа примамливо спојот на ноктите и интернетот? За ова сигурно не сте слушнале!

ТВ серија: Агент X (Agent X)

Агент скриен од очите на јавноста, па дури и од претседателот, дискретно соработува со потпретседателот во оние случаи кога нема друго решение

Чоколадните парчиња за сендвичи станаа реалност!

Животот повеќе нема да ни биде ист! Јапонска компанија започна со продажба на парчиња меко чоколадо за сендвичи и вкусни десерти.

Холивудските ѕвезди од златниот период на филмот во модерен изглед

Погледнете ги Џејмс Дин како хипстер, Одри Хепберн како деловна жена и гламурозната Грејс Кели како симбол за моќните жени.

Забавата може да почне: 3 трикови кои ќе го отстранат мамурниот изглед

Сезоната на прославите и забавите се наближува, а со тоа и еден не толку мал проблем – мамурниот изглед. Ова се трите трикови кои ќе ви помогнат да го отстраните мамурлакот.

Паметните телефони повеќе не се во тренд. За 5 години ќе ги замениме со нешто друго!

Телекомуникациските експерти проценуваат дека паметните телефони во наредните пет години би можеле да престанат да се употребуваат.

9 добри дела за 9 дена: Разубавете го животот на оние околу вас

Не постои подобро чувство од знаењето дека сте имале позитивно влијание врз нечиј живот како резултат на вашиот труд.

10 тинејџерски лекции кои треба да ги помните и во вашите 20-ти години

Влегувањето во нова декада од вашиот живот може да биде истовремено и возбудливо, но и застрашувачко.
12