Холивудските ѕвезди од златниот период на филмот во модерен изглед

Холивудските ѕвезди од златниот период на филмот во модерен изглед

Луѓето од креативниот тим на глобалната заедница „DesginCrowd“ ја искористиле својата имагинација до максимум за да ни покажат како познатите филмски ѕвезди од минатото би изгледале денес, доколку би се облекувале според денешната мода.

Погледнете ги Џејмс Дин како хипстер, Одри Хепберн како деловна жена и гламурозната Грејс Кели како симбол за моќните жени.

1. Мерлин Монро

(1) holivudskite-dzvezdi-od-zlatniot-period-na-kinoto-vo-moderen-izgled-kafepauza

2. Чарли Чаплин

(2) holivudskite-dzvezdi-od-zlatniot-period-na-kinoto-vo-moderen-izgled-kafepauza

3. Елвис Присли

(3) holivudskite-dzvezdi-od-zlatniot-period-na-kinoto-vo-moderen-izgled-kafepauza

4. Џон Вејн

(4) holivudskite-dzvezdi-od-zlatniot-period-na-kinoto-vo-moderen-izgled-kafepauza

5. Џејмс Дин

(5) holivudskite-dzvezdi-od-zlatniot-period-na-kinoto-vo-moderen-izgled-kafepauza

6. Грејс Кели

(6) holivudskite-dzvezdi-od-zlatniot-period-na-kinoto-vo-moderen-izgled-kafepauza

7. Френк Синатра

(7) holivudskite-dzvezdi-od-zlatniot-period-na-kinoto-vo-moderen-izgled-kafepauza

8. Одри Хепберн

(8) holivudskite-dzvezdi-od-zlatniot-period-na-kinoto-vo-moderen-izgled-kafepauza

9. Џејмс Стујарт

(9) holivudskite-dzvezdi-od-zlatniot-period-na-kinoto-vo-moderen-izgled-kafepauza

10. Ерол Флин

(10) holivudskite-dzvezdi-od-zlatniot-period-na-kinoto-vo-moderen-izgled-kafepauza


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар