Денес ќе им бидат залечени старите љубовни рани на овие 3 хороскопски знаци!

Денес ќе им бидат залечени старите љубовни рани на овие 3 хороскопски знаци!

Денешниот транзит на Сонцето во тригон со Месечината ќе им донесе можност на многумина да ги заборават старите љубовни маки. Универзумот ќе им ги исцели скршените срца на овие 3 хороскопски знаци почнувајќи од денес!

Денес ќе им бидат залечени старите љубовни рани на овие 3 хороскопски знаци!

Девица

Занимлив факт кај вас и ова страдање што го чувствувате е дека сте потполно свесни дека се ближи моментот кога конечно ќе се ослободите од таа болка. Денес е тој ден! Проверете дали сè уште ја чувствувате тежината на старата љубов, но ќе се уверите дека таа ја нема, а со неа си заминала и сета таа болка од вашето срце. Ова се должи на исцелувачкото присуство на Сонцето и Месечината во тригон на нашето космичко небо. Сега е моментот кога со помош на овој транзит се движите кон нова, попозитивна фаза од животот.

Водолија

Ја користевте личноста која ви предизвикала болка како изговор за да не продолжите со животот. На 8 јуни, за време на тригонот на Сонцето и Месечината, ќе го видите крајот на оваа приказна. Време е да продолжите. Ќе сфатите дека ова страдање е бесмислено и дека дојде време да го прекинете. Денес е и ден кога ќе престанете да се залажувате и ќе сфатите дека нема потреба да се залажувате за нешто што одамна го нема. Време е повторно да ја почувствувате слободата и на тој начин да им се препуштите на новите авантури!

Риби

Поминавте толку многу време во страдање што почнавте да размислувате за тоа, всушност, кои сте вие. Ја прифативте таа болка како дел од вашиот идентитет, но дојде време да се збогувате со неа. За време на транзитот на Сонцето и Месечината, нема да можете да се лажете себеси или да ја користите оваа болка како изговор. Сега или никогаш. Сигурно не сакате да потрошите уште една драгоцена секунда од животот во жалење и страдање. Затоа, започнете одново, полни со страст и самодоверба.

Откако прочитавте на кои 3 хороскопски знаци денес ќе им бидат излечени скршените срца, можеби ќе сакате да прочитате и кои 4 хороскопски знаци најмногу напредуваат кога не се во љубовна врска.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар