Чоколадните парчиња за сендвичи се сега реалност!

Чоколадните парчиња за сендвичи станаа реалност!

Докторите со години ни препорачуваат да ставаме чоколадо во нашите сендвичи и Јапонија конечно го оствари тоа. Јапонската компанија „Бурбон“ започна да произведува и да продава чоколадни парчиња кои наликуваат на парчиња кашкавал.(1) chokoladnite-parchinja-za-sendvichi-stanaa-realnost-kafepauza

Секое пакување се состои од 5 парчиња чоколадо со дебелина од 2 мм, а може да се купи и на интернет каде за 3.240 јапонски јени (1.520 денари) ќе добиете 12 пакувања. Чоколадото „нама“, кое се користи при изработката на парчињата чоколадо, е меко и со поинтензивен, побогат вкус отколку млечното чоколадо.

Нивната форма ги прави идеални за да ги јадете со топли вафли или палачинки, бидејќи така побрзо ќе се стопат до совршенство.

(2) chokoladnite-parchinja-za-sendvichi-stanaa-realnost-kafepauza(3) chokoladnite-parchinja-za-sendvichi-stanaa-realnost-kafepauza(4) chokoladnite-parchinja-za-sendvichi-stanaa-realnost-kafepauza(5) chokoladnite-parchinja-za-sendvichi-stanaa-realnost-kafepauza(6) chokoladnite-parchinja-za-sendvichi-stanaa-realnost-kafepauza(7) chokoladnite-parchinja-za-sendvichi-stanaa-realnost-kafepauza(8) chokoladnite-parchinja-za-sendvichi-stanaa-realnost-kafepauza(9) chokoladnite-parchinja-za-sendvichi-stanaa-realnost-kafepauza


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар